2.2 C
Prague
30.1.2023
Pro ženy

Konečně to přišlo? 7 užitečných rad, na které myslet při stěhování do nového

Stěhování do nového bydlení je pro každého velkou událostí.

blank najmamanativne.sk s Najmama.sk
Dostanete klíče od svého vysněného bytu či domu a nevíte se dočkat, kdy se tam zdomácněl. No dlouho vás ještě čeká hodně práce a s poctivou přípravou bude celá „akce stahování“ podstatně jednodušší.

 1. VYBÍREJTE ROZUMEM, NE LEN SRDCEM
  Při kupování nového bytu či domu se často necháváme zmást emocemi. Najednou máme před sebou vidinu toho, že velmi rychle budeme bydlet ve svém. Láká nás, že na rozdíl od jiných nebudeme muset podstoupit dlouhé peripetie hledání.

Jenže pokud připustíte, že začnete o stahování přemýšlet tímto způsobem, dostáváte se ihned do pasti. Od tohoto momentu budete jednat jen emotivní a ve vašem výběru nedáte prostor rozumu, který by měl mít jasnou převahu.

Pomocí něj zvážíte všechny praktické věci a nebudete zaslepeni tím, že se vám velmi líbí rozložení kuchyně, ale přitom se byt nachází ve čtvrti se špatnou dostupností. Pokud se od hodnocení nového bydlení nedokážete takto oprostit, poproste některého z vašich přátel, který vám poradí všechny pro a proti.

 1. NEZAPOMÍNEJTE NA PLÁNOVÁNÍ FINANČNÍ STRÁNKY
  Velmi důležitým krokem při koupi nemovitosti je finanční plán. Každému se jistě hodí peníze v záloze, díky kterým byste mohli snížit celkové náklady nebo jejich později investujete do předělávky. Při spoření si pečlivě vybírejte vhodného partnera. Pokud si například předem založíte spoření môjDomov v První stavební spořitelny, díky tomu si v budoucnu zajistíte výhodnější úrok. Zaujmout by vás mohl i benefit v podobě státní prémie pro děti a dospělé. Více info se dozvíte na www.pss.sk/moj-domov.

Pravidelně si odkládejte takovou sumu, bez které se dokážete obejít a za jiných okolností byste ji utratili na rozmary. Díky tomuto šikovnému triku se vám časem nasbírá pěkný základ, který vám pomůže právě při vašem snu o novém bydlení.

 1. zvažujte VZDÁLENOST OD PRÁCE
  Nezapomínejte na výběr správné lokality. To udělejte ještě v prvním kroku, abyste přesně věděli, na které oblasti se máte kontaktovat. Některé nabídky mohou totiž na první pohled vypadat velmi lákavě.

Jenže pokud odtud máte špatné spojení do práce nebo byste měli cestovat velmi dlouho, nebylo by to šťastné řešení. Denně tak můžete přijít io dvě hodiny, které byste mohli věnovat svým blízkým nebo odpočinku. Někdy se proto vyplatí trochu si připlatit, ale dopřát si i během následujících let potřebný komfort

 1. přemýšlejte o tom JAK O INVESTIC
  Ne všichni lidé kupují hned takovou nemovitost, ve které by chtěli zůstat celý život. Svobodní si nejprve zajistí menší bydlení v centru, pak se při zakládání rodiny přestěhují do větších bytů a když už mají dostatek financí, splní si sen o domě.

Proto pokud plánujete takto postupovat krok vedle kroku, podívejte se na svůj výběr ze širšího pohledu. Zvažte, v jaké lokalitě se nachází, zda jde o novou stavbu, jak byla vyřešena renovace a zda má v budoucnu tendenci růst na ceně. Berte to jako investici, která se vám časem vrátí i se zajímavým bonusem.

 1. PORAĎTE se s někým O TECHNICKÉ STAVU
  Některé technické záležitosti jsou na první pohled jasné i amatérům. No vy potřebujete odhalit ty problematické části, které vám mohou zkomplikovat stahování nebo život na tomto místě. Proto byste si měli přizvat technicky zdatného kamaráda nebo si pronajměte služby nějakého odborníka, který s vámi podívá nemovitost a rychle odhalí skryté problémy, které vás mohou zaskočit.
 2. NECHTE SI FINANČNÍ REZERVU
  Nikdy nekupujte nemovitost na doraz svých možností. Musíte si nechat určitou finanční rezervu, kterou pokryjete celé stěhování. V první řadě vás mohou překvapit právě skryté závady, které vám mohou vzít z konta i pár tisíc eur.

Zaplatit musíte také různé poplatky, investujete do zařízení a doplňků a to vše může stát podstatně více, než jste předem očekávali.

 1. UDĚLEJTE SI SEZNAM A odškrtávejte
  Když už konečně přijde řada na stěhování, vezměte si papíry a udělejte si dva seznamy.

Do jednoho napište všechny úkony, které vás čekají během celého tohoto procesu. Snažte se je napsat podle pořadí, aby vám to pak šlo rychleji a nemuseli jste se zamýšlet, jak by bylo nejlepší sladit jednotlivé povinnosti.

Druhý seznam budou zahrnovat všechny věci, které berete s sebou. V některých případech necháváte nábytek nebo i nějaké doplňky ve starém bytě či domě. V tom chaosu se pak může stát, že zapomenete i na ty věci, které jste chtěli vzít s sebou. Připravit si můžete případně i třetí seznam, do kterého budete vpisovat věci, které chcete darovat svým kamarádem.

Related posts

Jak se udržet v rovnováze a být šťastnou mámou?

svet v obraze

Umí důvěřovat, i bezpodmínečně milovat: 10 věcí, v nichž nás naše děti přerostly!

svet v obraze

Dejte si takové, které splníte: 10 opravdu rozumných předsevzetí maminek do nového roku

svet v obraze

Jaká jste máma? 9 typů podle eneagramu a co je podle něj nejvíce frustruje

svet v obraze

Briliant

Leave a Comment